Неділя, 15.09.2019, 16:05

Офтальмологіча клініка VISUS Exclusive

Меню сайту
Новый год 2010
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Метод, що реалізується приладом «Амбліокор», називається відео - комп'ютерним аутотренінгом (ВКА). В його основу покладено умовно-рефлекторна технологія, що дозволяє відновити контроль з боку нервової системи за процесами, що протікають в зоровому аналізаторі. Мета методу полягає у розвитку природної здатності мозку відновлювати перекручене на сітківці ока зображення. Навіть в нормі зображення на сітківці не буває цілком якісним. Але мозок має цілий набір рефлекторних механізмів, за допомогою яких зображення коректується: саме тому ми бачимо об'єкти чітко. При короткозорості, далекозорості та інших патологічних станах якість зображення на сітківці погіршується настільки, що природні мозкові механізми не справляються зі своїм завданням і тому гострота зору падає. Застосування методу ВКА призводить до більш активного включення природних механізмів мозку в процес відновлення зображення, що підсилює здатність мозку відновлювати зоровий образ.
Показання до застосування:
• Відновлення гостроти зору при всіх формах аметропіі: короткозорості, далекозорості та астигматизмі. Особливо ефективні прилади при важких формах аметропіі в дитячому віці;
• Лікування всіх форм амбліопії: дісбінокулярной, анізометропіческой, рефракційної, обскураціонной і пов'язаного з амбліопії косоокості і ністагму без обмежень за ступенем тяжкості захворювання та віком пацієнтів;
• Реабілітація пацієнтів з органічними формами патології (глаукома, дистрофія сітківки, дистрофія зорового нерва). Застосування приладу «Амбліокор» дозволяє підтримувати зорові функції на максимально можливе для даної патології рівні і збільшити розміри зорових полів;
• Вікова далекозорість внаслідок пресбіопії. Прилад дозволяє значно знизити темп падіння гостроти зору з віком і стабілізувати зорові функції на високому рівні;
• Прилад є ідеальним засобом боротьби з астенопії, головними болями і зниженням працездатності викликаними зоровим перевтомою. Короткі повторюються курси лікування є потужним засобом профілактики захворювання очей при підвищених навантаженнях на зір, особливо при роботі з комп'ютером;
• Корекція при незадовільних результатах рефракційної хірургії (оперативної та лазерної).
Ефективність відновлення гостроти зору при різних формах патології при лікуванні приладом "Амбліокор". Очевидна ефективність нехірургічного методу при найбільш масових формах патології, особливо в дитячому віці і при органічної патології.

Схема заняття на "Амбліокоре"
Процедура лікування абсолютно безпечна і носить характер своєрідної гри, заснованої на підсвідомому прагненні людини до отримання задоволення. В ході щоденних повторень цієї процедури (зазвичай, 20 півгодинних сеансів), мозок пацієнта поступово формує нові рефлекторні зв'язки, що забезпечують більш високий рівень зорових функцій (рис. 1)
Пацієнт перебуває перед телевізором (1), на екрані якого демонструється відеофільм. У пацієнта (2) реєструють електроенцефалограму (ЕЕГ) над проекцією зорової кори мозку (3). Сигнал з ЕЕГ - підсилювача передається в прилад (4) для аналізу біострумів мозку в реальному часі. Комп'ютер, вбудований в прилад, постійно проводить обчислення величини сумарної активності нейронів зорової кори за параметрами ЕЕГ і ідентифікує фази посилення та ослаблення цієї активності. У залежності від фази коливань активності нейронів зорової кори, комп'ютер управляє включенням і гасінням екрану телевізора (рис. 2).
Електроенцефалограма (ЕЕГ), реєстрована з проекції зорової кори мозку пацієнта.
Визначення фаз коливань збудливості нейронів зорової кори мозку, виявлені під час аналізу ЕЕГ пацієнта.
Екран монітора включається і гасне в залежності від коливань збудливості нейронів зорової кори мозку пацієнта.
Таким чином, можливість перегляду цікавого фільму, або відсутність такої можливості, залежить від якості роботи зорової кори мозку пацієнта. В ході щоденних повторень цієї процедури (зазвичай 20 півгодинних сеансів) мозок пацієнта поступово формує нові рефлекторні зв'язки, що забезпечують більш високий рівень зорових функцій за рахунок стабільного підвищення (при амбліопії і гіперметропія) або зниження (при міопії) збудливості нейронів зорової кори і оптимізації параметрів їх рецептивних полів.
Принцип дії приладу "Амбліокор"
Ефект заснований на стабільному зниженні (при міопії) або посилення (при гіперметропія) рівня збудження нейронів зорової системи мозку. Це досягається шляхом формування інструментального умовного рефлексу за допомогою технології біологічного мотиваційної зворотного зв'язку. Проводиться реєстрація електроенцефалограми пацієнта, її поточний комп'ютерний аналіз і управління мотиваційними стимулами в залежності від рівня збудження нейронів зорової системи мозку. Нова стабільна система рефлекторних зв'язків формується після 15-20 сеансів.
Зміна гостроти зору у пацієнтів з амбліопії до і після використання Плацебо і при відео - комп'ютерному аутотренінг приладом Амбліокор (School of optometry NSW Sydney)

Характеристики Амбліокора
При короткозорості і міопічний астигматизмі більше 85% пацієнтів збільшують власну гостроту зору на 3 - 5 рядків тест - таблиці. Більшість пацієнтів з середньою і легким ступенем короткозорості перестають постійно користуватися окулярами. У пацієнтів з тяжкою формою міопії оптична корекція для зору вдалину зменшується на 2 - 3 діоптрії.
Стабільність досягнутого ефекту багато в чому залежить від виду патології і ступеня порушень зорової ергономіки у повсякденному житті: при дотриманні елементарних правил, що регулюють зорову навантаження, і стабільних формах міопії результат стійкий протягом декількох років.
Ефективність лікування пацієнтів з далекозорості й гіперметропіческім астигматизмом - більше 95% (значне поліпшення гостроти зору поблизу). Середнє збільшення гостроти зору 3-5 рядки тест - таблиці. При вікової далекозорості, пов'язаної з пресбіопії, потрібно щорічне повторення курсів лікування для підтримки досягнутого ефекту.
Метод відео - комп'ютерного аутотренінгу характеризується:
1. Відсутність обмежень за віком (з 4-х років);
2. Максимально "широкої областю застосування";
3. Результат мало залежить від рівня підготовки персоналу;
Процедура комфортна і породжує позитивну мотивацію у пацієнтів.
Ефективність приладу "Амбліокор" підтверджена в результаті багаторічних клінічних досліджень в МНТК "Мікрохірургія ока" Росія, Кафедрі офтальмології МАПО, кафедрі офтальмології педіатричний Академії СПб, Школах оптометрії Університету Нового Південного Уельсу (Сідней, Австралія) та Політехнічного Університету в Кембриджі (Великобританія), офтальмологічних клініках "Ексімер", "Новий зір", Міжнародному Центрі охорони зору та низці провідних регіональних офтальмологічних клінік. Пропонований прилад і реалізована ним технологія VIACOM (Visual Acuity Cognitive Modulation) не має аналогів у вітчизняній і світовій практиці.
Переваги:
-Прилад не має протипоказань, ефективний від 4 до 70 років; особливо ефективний при важких формах аметропіі в дитячому віці.
-Реабілітація пацієнтів з органічними захворюваннями дозволяє підтримувати зорові функції на максимально можливе для даної патології рівні;
-Відновлення гостроти зору може проводитися неодноразово, у міру вікового погіршення зорових функцій.