П`ятниця, 29.03.2024, 16:54

Офтальмологіча клініка VISUS Exclusive

Меню сайту
Новый год 2010
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Друзі сайту

Лікування косоокості та амбліопії

Дуже часто в офтальмологічній практиці доводиться мати справу з косоокістю. Вона характеризується періодичним або постійним відхиленням зорової вісі одного з очей від загальної точки фіксації і порушенням бінокулярного зору.

Косоокість найчастіше виникає при наявності далекозорості та астигматизму, рідше – при вродженій чи рано набутій короткозорості. Це - не лише косметичний дефект, але й складний функціональний недолік, що проявляється значним зниженням гостроти зору на оці, що косить. Залежно від того, в який бік відхиляється око від зорової лінії, розрізняють збіжну, розбіжну та вертикальну косоокість.

Основною метою лікування косоокості є відновлення правильного положення очей, досягнення бінокулярного та стереоскопічного зору.

Центр Лазер Віжн пропонує різні методи лікування косоокості, залежно від її виду:

Якщо косоокість акомодаційна – вона лікується окулярами. В першу чергу дитині призначають корегуючи окуляри для постійного носіння. Вони повністю виправляють таку косоокість.

При неакомодаційній косоокості очкова корекція малоефективна. В таких випадках лікар часто призначає оклюзію (заклеювання здорового ока) та комплексне апаратне лікування, направлене на усунення амбліопії з подальшим хірургічним втручанням.

Амбліопія або «ліниве око» - це порушення зору, при якому одне з двох очей мало задіяне в процесі зору. Амбліопія – це зворотнє зниження гостроти зору. Амбліопія розвивається при таких захворюваннях, як косоокість, далекозорість, астигматизм, катаракта та ін.

Лікуванню амбліопії слід приділяти велику увагу, тому що від його ефективності залежить результат оперативного лікування косоокості.

Апаратне лікування:

1. Лазерна стимуляція - в основу покладена дія променя світла низької інтенсивності на структури ока. В результаті покращується мікроциркуляція, обмінні процеси та живлення тканин ока, активізується місцевий імунітет. Знімається спазм циліарного м`яза.

2. Програма «Квітка» - дана комп`ютерна програма застосовується для лікування амбліопії слабкого та середнього ступеню, але її перший рівень можна використовувати для лікування амбліопії високого ступеню. Використовується з 4-5 років.


3. Програма «Ай» - призначена для діагностики та лікування амбліопії і косоокості, відновлення і розвитку бінокулярного зору.


4. Програма «Хрестик» - являється ігровим стимулятором для лікування амбліопії. Використовується з трьохрічного віку.


5. Програма «Чібіс» - призначена для діагностики порушень бінокулярного стереозору та функціонального лікування бінокулярних розладів.


6. Програма «Павучок» - використовується для лікування амбліопії.